Подання

Для того, щоб мати можливість подавати статті до журналу та перевіряти поточний статус своїх матеріалів необхідно увійти на сайт як зареєстрований користувач.

Вимоги до подання

Під час подання рукопису до журналу автори повинні підтвердити його відповідність всім встановленим вимогам, вказаним нижче. В разі виявлення невідповідності поданої роботи пунктам цих вимог редакція повертатиме авторам матеріали на доопрацювання.
  • Це подання раніше не було опубліковане і не надсилалося на розгляд до редакцій інших журналів (або вкажіть пояснення у коментарях для редактора).
  • Файл подання є документом у форматі Microsoft Word, OpenOffice, RTF або WordPerfect.
  • Веб-посилання у тексті супроводжуються повними коректними адресами URL.
  • Текст відповідає вимогам щодо стилістики та бібліографії, викладеним у Керівництві для авторів розділу "Про журнал".

Керівництво для авторів

Етапи підготовки до друку

Статті подаються до редколегії у шаблоні.

Статті магістрантів, аспірантів, здобувачів (осіб, які не мають наукового ступеня) обов’язково супроводжуються рецензією із зазначенням наукової новизни та актуальності публікації, підписаною доктором чи кандидатом наук (фахівцем за профілем).

Стаття, у якій виявлено запозичення з матеріалів інших авторів без посилання на джерело, не повертається на доопрацювання та не публікується, а її автор може подати до редколегії інший матеріал. У разі повторного виявлення запозичень, редакція залишає за собою право не брати у подальшому до друку матеріали цього автора.

Статті можуть друкуватись у співавторстві.

Правила цитування:
- всі цитати мають закінчуватися посиланнями на джерела;
- посилання на підручники є небажаним;
- посилання на власні публікації допускається лише в разі нагальної потреби;
- вторинне цитування не дозволяється;
- якщо в огляді літератури або далі у тексті йде посилання на прізвище вченого, його публікація має бути в загальному списку літератури після статті.

Редколегія організовує внутрішнє (обов’язкове) та зовнішнє (за необхідності) рецензування статей. Редакція інформує автора про результат розгляду, надсилаючи йому електронною поштою висновок. Якщо автор не згоден із зауваженнями рецензента, він має обґрунтувати це письмово. Редколегія залишає за собою право відхилити статтю, якщо автор безпідставно залишає без уваги побажання рецензента.

Редколегія залишає за собою право вносити правки технічного характеру (вносити редакційні правки – технічне редагування).

Вимоги до оформлення публікацій

Структура статті

Індекс УДК

Відомості про автора українською та англійською мовами, з обов’язковими даними: прізвище, ім’я, по батькові, науковий ступінь, вчене звання, посада із зазначенням структурного підрозділу та назви установи за основним місцем роботи автора (без скорочень та абревіатур).

Наприклад: Сидоренко Макар Федорович, доктор історичних наук, професор, професор кафедри інформаційних систем управління Донецького національного університету імені Василя Стуса.

Контактна інформація: номер телефону, електронна пошта.

ORCID iD (Отримати свій iD можна на сайті за посиланням: https://orcid.org/register )

Назва статті українською та англійською мовами.

Анотації та ключові слова двома мовами (українська, англійська) обсягом 1800 друкованих знаків з пробілами. Анотацію слід виконувати суцільним абзацом, з вирівнюванням за шириною; згідно з вимогами наукометричних баз анотація подається як структурований реферат і має вміщувати такі елементи, як актуальність, мета роботи, методологія, наукова новизна, висновки, ключові слова. Анотація англійською мовою повинна бути точним перекладом україномовного варіанту обсягом 1800 друкованих знаків з пробілами. До анотації подають ключові слова відповідною мовою (слова або стійкі словосполучення із тексту анотації, які з точки зору інформаційного пошуку відбивають зміст статті). Перелік ключових слів (не менше трьох і не більше семи) повинен відображати тему та демонструвати основний зміст наукової праці. Ключові слова слід подавати у називному відмінку, друкувати в рядок, через кому.

В анотації слід навести такі позиції:

Мета роботи – авторська стратегія для одержання нових знань про об’єкт та предмет дослідження. Формулювання мети дослідження спрямоване на кінцевий результат, який має одержати дослідник у науковій діяльності.

Методологія дослідження як сукупність конкретних прийомів, підходів, способів, дій, спрямованих на отримання нових наукових результатів, досягнення поставленої мети та виконання запланованих завдань, з обґрунтуванням їх використання в роботі.

Наукова новизна роботи як ознака і вагомість дослідження, наявність якої дає автору право на використання поняття вперше при характеристиці одержаних результатів і проведеного дослідження у цілому. Вона засвідчує вагомість наукового пошуку і його цінність, відображає прикладну сторону наукової роботи.

Висновки – підбивають підсумки здійсненого дослідження і обов’язково співвідносяться з актуальністю та метою; це логічний фінал, в якому описується ступінь виконання поставлених завдань, наводяться перевірені аргументи на користь висунутої автором гіпотези і констатується досягнення заявленої мети.

Ключові слова – це ті слова з тексту, здатні представити найбільш значимі терміни і поняття, за якими може вестися оцінка та пошук наукової статті.

Вимоги до основного тексту

Текст статті повинен містити:
– актуальність та обґрунтовану постановку проблеми загалом;
– аналіз останніх суміжних досліджень і публікацій, в яких простежується заявлена проблема і які використовує автор, виділяючи невирішені раніше частини загальної проблеми, для викладу їх у вигляді означеної статті;
– формулювання мети статті (означення завдань);
– виклад основного матеріалу наукового пошуку з повним обґрунтуванням здобутих наукових результатів і посиланням на аналіз заявлених джерел;
– висновки, рекомендації і перспективи подальших розвідок в обраному напрямі;
– список використаних посилань;
– References.

Перелічені структурні елементи статті необхідно виділити в тексті статті та показати в анотації. В тексті статті їх слід подати курсивом:
Актуальність дослідження
Аналіз досліджень і публікацій
Мета дослідження
Виклад основного матеріалу
Наукова новизна
Висновки
Список використаних посилань
References

Список використаних посилань оформлюється згідно з вимогами ДСТУ ГОСТ 8302:2015 «Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання». Джерела наводяться мовою оригіналу порядку згадування у тексті або за алфавітом.

У списку повинно бути не менше 8 посилань на джерела, бажано показати розкриття проблеми в іноземних джерелах.

Скорочення оформлюються відповідно ДСТУ 3582:2013 «Бібліографічний опис. Скорочення слів і словосполучень українською мовою. Загальні вимоги та правила».

References (література латиницею; переклад заголовка джерела англійською мовою) наводиться повністю окремим блоком, повторюючи список літератури, наданий національною мовою, незалежно від того, є в ньому іноземні джерела чи немає. Якщо в списку є посилання на іноземні публікації, вони повністю повторюються у списку, наведеному у латиниці.

Список References оформлюється згідно з стандартом APA (American Psychological Association (APA) Style). Рекомендовано використовувати системи автоматичної транслітерації:
- для транслітерації українського тексту латиницею слід застосовувати Постанову Кабінету Міністрів України від 27 січня 2010 р. № 55 http://translit.kh.ua/#passport;
- для транслітерації російського тексту латиницею – систему Держдепартаменту США http://shub123.ucoz.ru/Sistema_transliterazii.html

Оформити цитування відповідно до стилю APA можна на сайті онлайнового автоматичного формування посилань: http://www.bibme.org/citation-guide/apa/book

Технічне оформлення
Обсяг – 6-10 сторінок (20-35 тис. друкованих знаків з пробілами), (включно з анотаціями, таблицями, графіками та списком використаних джерел).
Відгук або рецензія на монографію, підручник, навчальний посібник тощо – до 2 сторінок.
Текст статті виконується у текстовому редакторі Місrоsoft Word. Параметри сторінки – формат А4; орієнтація – книжкова; поля – по 2 см; шрифт – Тіmes New Roman; кегль – 12; міжрядковий інтервал – 1; абзацний відступ – 1 см. Вирівнювання тексту за шириною аркуша. Підписи до рисунків і таблиць набирати шрифтом Тіmes New Roman 12. Рисунки і таблиці розміщуються в тексті статті з вирівнюванням по центру сторінки, без обтікання текстом та не виходячи за поле набору. Рисунки і таблиці необхідно подавати в статті безпосередньо після тексту, де вони згадані. На кожну формулу, таблицю, рисунок у тексті мають бути обов’язкові посилання.

Посилання у тексті слід оформлювати [Прізвище і ініціали автора, рік видання].
Лапки «...».

Таблиці і формули виконуються згідно з вимогами ДСТУ 3008-2015.

Примітки оформлюються як виноски. Засоби Microsoft Word не використовуються. Знак виноски виконують надрядковою арабською цифрою безпосередньо після того слова, числа, символу, речення, до якого дають пояснення. Примітки розміщуються після основного тексту перед списком використаних посилань.

Список використаних посилань слід подавати за порядком згадування в тексті або за алфавітом без нумерації.

 

 

Статті

Політика розділу за замовчуванням

Положення про конфіденційність

Імена та електронні адреси, вказані користувачами на сайті цього журналу, будуть використані виключно для виконання внутрішніх технічних завдань цього журналу; вони не будуть поширюватись та передаватись стороннім особам.